Bizi Arayın ~ : 0262 434 43 12 – 0541 434 43 12
Adres: Hisareyn Mah. Fatih Cad. No:187
Gölcük/Kocaeli Haritada Gör
Facebook
Aktivite

Muhteşem Doğasıyla Eğlence, Aktivite ve Macera

Otelimizin çevresinde neler vardır?

Otelimizde konakladığınız süre zarfında bu cennet coğrafyanın nimetlerinden yararlanarak çeşitli aktiviteler gerçekleştirebileceksiniz.

Her mevsim insanlara ayrı bir güzellik sunan Gölcük, yakın ve uzak tarihin tanığı, içinden dere geçen, toprağı, bereketli doğası ile eşsiz ve modern bir bölge. Beldeden akan dereyi takip ederek trekking yapmanın keyfine varacak, Samanlı dağlarının güzelliklerini keşfedeceksiniz.

Günübirlik ya da hafta sonu turları ile geldiğiniz Gölcük’te yapacağınız o kadar çok aktivite, göreceğiniz o kadar çok yer var ki! İşte sizlere birkaç öneri:

  • 60 metre uzunluğunda tarihi Roma yolunda yürüyebilirsiniz.
  • 4-5 km uzaklıkta ise 16. yy’dan kalma Kazıklı kervansarayı olarak bilinen tarihi bir kervansaray bulunmaktadır. Burayı gezebilir, tarihe tanıklık edebilirsiniz.
  • Değirmenbaşı Butik Otel’ in 7 km uzağında bulunan Döşeme Köyü’ndeki doğal şelaleyi gezebilirsiniz. Yine otelimizin çevresindeki diğer köyleri ziyaret edip, köy evlerinin fotoğraflarını çekebilirsiniz.
  • Kış aylarında geldiyseniz Kartepe’ye uğrayarak kayak yapabilirsiniz.
  • Saraylı bölgesinde Çınarlık Meydanı’nı gezebilir, Değirmendere Beldesi’nde Sultanbaba Türbesi’ni ziyaret ederek maneviyatınızı güçlendirmiş olursunuz.

Gölcük ve Başiskele Değirmenbaşı Butik Otel’de Buluşuyor

Başiskele’ nin gezilip görülmesi gereken bütün güzellikleri otelimize sadece 10 km mesafede olup Soğukdere ile Sıcakderenin kesiştiği kanyondan yürüyerek Menekşe yaylası ve Beşkayalar tabiat parkına ulaşılmak mümkündür. Bu bölge çadır kampı yapmaya uygun olduğu gibi zengin florası ile bitki inceleme olanağı sunan alanlardır. Konum itibariyle otelimize oldukça yakın olan Yuvacık’ ta kamelyalarda oturup, derenin o senfonik sesini dinleyerek çayınızı, kahvenizi yudumlayabileceğiniz gibi çınar ağaçlarının gölgesinde, hamak keyfi yaparak derin bir uyku çekebilirsiniz.

Kocaeli’nin Sağlık Cennetine Sadece 3 Km Mesafe

Yazlık Ilıcası; Roma, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde sağlık merkezi olarak kullanılmış ve günümüzde de kullanılan Kocaeli’ndeki tek sağlık yapısıdır. 18 asırlık Roma hamamının da yer aldığı 11 bin metrekarelik kültür ve sağlık merkezi olarak hizmet veren Ilıca, antik çağlardan bu yana işlevini korumaktadır. Cilt ve mide hastalıkları, astım ve benzeri birçok hastalığı tedavisinde etkili olduğu bilinmektedir. Ilıca’nın doğu bölgesinde göz hastalıklarını gidermede etkili olan “Göz Suyu” adıyla bilinen ayrı bir pınar yer almaktadır. Burayı ziyaret etmeyi unutmayın!

Eğlence, Fasıl

Bunlara ek olarak otelimiz bünyesinde gruplara özel fasıl, dans ve canlı müzik etkinlikleri düzenlenmekte olup konaklama paketlerimiz dâhilinde özel fırsatlar sunulmaktadır.

 

Ayın Tatil Fırsatı